Robotizēto zāliena pļāvēju uzstādīšana un instalācija darbam

Kāpēc nepieciešams perimetra vads:

Šobrīd vairumam zāliena pļaušanas robotu, lai tas spētu darboties un atpazīt teritoriju, ir nepieciešams teritorijas perimetra vads. Robots patstāvīgi sazinoties ar šo vadu nosaka visas darbībai nepieciešamās funkcijas un parametrus. Šis vads ir pievienots robota lādēšanas stacijai, izejot no tās, ieskauj visu pļaujamo teritoriju un atkal tiek pievienots pie lādēšanas stacijas. Ar šo pašu vadu tiek apvilktas visas teritorijas (dobes, baseini utt.) pagalmā, kurās robotam nevajag iebraukt un nevajag pļaut.

Šis ir speciāls 3-4 mm biezuma signālvads, pa to netiek pārvadīta 220V strāva. Vads tiek ieguldīts zemē apmēram 2-5 cm dziļumā. Vada biezums caurmērā nosaka tā izturību un ilgmūžību, kvalitatīvi vadi parasti kalpo 10-15 gadus.

Vadi zemē tiek ieguldīti ar speciāli tam paredzētu agregātu, kas veido apmēram 1-2cm platu gropi 2-5cm dziļumā. Zāliens netiek bojāts un nekādas rakšanas pēdas tajā nav redzamas.
Vidēji sarežģītas konfigurācijas pagalma zālienā, kura platība ir ap 1000m2, robota uzstādīšanas darbi aizņem apmēram 5 stundas. Klienta instruktāža apmēram 20 min.

Virzošie vadi – lielai daļai robotu ir iespēja un nepieciešamība izvilkt arī virzošos vadus. Atkarībā no robota modeļa un zāliena platības var būt 1-3 virzošie vadi.

Virzošais vads tehniski un ieguldīšanas ziņā ir tieši tas pats, kas perimetra vads. Tas šķērso zālienu sarežģītākās vai šaurākās vietās un savienojas ar perimetra vadu. Tas palīdz robotam orientēties un ērtāk atrast lādēšanas staciju.

Piemēram Husqvarna robotizēto pļāvēju klāstā ir visi iespējamie risinājumi:

Modelis Husqvarna Automower 315 Mark II darbosies tikai ar vadu palīdzību. https://parki.lv/robotizetie-zales-plaveji/zaliena-platibai-lidz-900-m2/husqvarna-automower-315-mark-ii-robotizetie-zales-plaveji/

Husqvarna Automower 430X NERA ir pļaušanas robots, kas var darboties ar vadu palīdzību, taču to var aprīkot arī kā bez vadu robotu, kas darbojas tikai ar GPS stacijas palīdzību. https://rrc.lv/husqvarna-automower-430x-nera/

Savukārt modernais Husqvarna Automower 550 EPOS strādā tikai ar EPOS tehnoloģijas GPS stacijas atbalstu. https://rrc.lv/husqvarna-automower-550-epos/

  • Robota lādēšanas stacija ir pievienota pie klasiskas 220V rozetes, robotam ērti pieejamā vietā. Tā var atrasties zem klajas debess.
  • Robota lādēšanas stacijas gandrīz vienmēr ir iekļautas robota cenā, savukārt vadi parasti nē.

*Lūgums konkurentiem – nekopējiet un nezodziet mūsu tekstus, rekomendācijas u.c. Paldies!